ZADZWOŃ

Napisz

biuro@remontyklodzko.pl

Prace remontowe mieszkania

W dużym pokóju gdzie ograniczony dopływ światła powoduje brak przyjemnego poczucia przestrzeni. Tak przed metamorfozą prezentowało się to niewielkie studenckie mieszkanie. Dzięki przemyślanemu projektowi architektonicznemu wnętrza zmieniły się nie do poznania! Koncepcja opierała się głównie na powiększeniu kameralnego metrażu poprzez wyburzenia i zastosowanie ergonomicznych rozwiązań. Wykorzystaniu lekkiej i monochromatycznej palety barw. Całość została zaaranżowana z myślą o stricte damskiej  estetyce. Nie brakuje tu zatem wielkomiejskiego rysu doprawionego industrialną nutą. Jak urządzono to małe mieszkanie w kobiecym stylu? Zobaczcie sami.

2 komentarze

 1. Max

  Ladnie

Usługi remontowe w bloku

Usługi remontowe obejmowały przeróbki instalacji elektrycznej, wymianę okna i gładzenie ścian wraz z gruntowaniem. Malowanie w tak małym pomieszczeniu agregatem malarskim nie przysporzyło żadnych problemów a prace trwały łącznie 35 godzin.

2 komentarze

 1. Max

  Ladnie

Usługi budowlane elewacja

 Wykonaliśmy tam takie prace jak skucie starego kamienia ozdobnego i części glazury ze schodów. Dociepliliśmy  ściany i mury styropianem, wyrównując przy tym płaszczyznę. Tynkowanie cementowo-wapienne i pokrycie muru blachą dekarska to kolejna z prac tam wykonanych. Następnie pomalowaliśmy ściany metodą natryskową i wyłożyliśmy schody  glazurą. Po tych pracach nałożona została żywica strukturalna na ścianach i murkach.

2 komentarze

 1. Max

  Ladnie

Prace budowlane elewacja

Jaszkowa Dolna. Z wielką przyjemnością przedstawiamy efekty pracy przy odnowieniu starego gospodarstwa. Stare tynki wapienne zostały częściowo usunięte. Zostało wykonane tynkowanie cementowo-wapienne a brama wjazdowa została gruntownie odnowiona. Ze względu na to, że dom znajduje się przy drodze głównej, narażony jest na zabrudzenia. Aby temu zaradzić użyliśmy nowoczesnej zmywalnej farby zewnętrznej. Efekty oceńcie sami.

2 komentarze

 1. Max

  Ladnie

Usługi remontowe Kłodzko

Kłodzko. Prace obejmowały wykonanie wszystkich instalacji w mieszkaniu. Prąd, woda centralne ogrzewanie i kanalizacja. Następnie wylewki podłóg w kuchni i łazience. Sufity podwieszane choć jest tam bardzo nisko ścianki działowe. Przestawienie drzwi do łazienki. Tynki maszynowe i gładzie oraz położenie glazury w kuchni i łazience. Etapem kończącym był parkiet i biały montaż. 

2 komentarze

 1. Max

  Ladnie

Wanna wolnostojąca w aranżacji łazienki. Usługi remontowe

Wanna jest synonimem wysmakowanego designu i komfortu każdego bez mała mieszkania czy domu, w wymiarze wizażu wnętrz, wpływa na ich prestiż, choć w materii użytkowej w małej poznańskiej łazience sprawdzi się mniej niż wanna zabudowana, dostawiona do ściany, jakkolwiek urządzenie i wykończenie pod klucz łazienki nie oznacza wyłącznie brania pod uwagę, oczywiście bardzo istotnego parametru, jakim jest ergonomia, atoli odbiorca usługi remontowej zazwyczaj marzy o wykreowaniu wnętrza eleganckiego, z nutą luksusu i najlepiej pomieszczenia spa, w trochę obszerniejszej łazience to właśnie wanna może w stu procentach spełnić te oczekiwania, wpisując się w tą ideę.

 

Zanim zainstalujemy wannę w naszej łazience, o czym wypada wiedzieć?

 

 • Jest sprzętem można rzec ponadczasowym, niejako prekursorem tegoż sprzętu, to wpierw istniały wanny wolnostojące, zanim to, z kilkadziesiąt lat temu, głównie z powodu deficytu przestrzeni w naszych polskich, statystycznie rzecz biorąc mikroskopijnych łazienkach. Zaczęto je dostawiać do ściany, zabudowywać, wkomponowywać w bryłę ścian, co wpływało na optymalne, racjonalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.
 • Faktycznie, wanna najlepiej się prezentuje, nie zagraca wnętrza oraz jest wyjątkowo funkcjonalnym sprzętem raczej w łazience większej niż mniejszej, nie takiej, mającej zaledwie z 3.5 – 4.5 m2, a taki (klaustrofobiczny) metraż tego wnętrza to oferta przynajmniej 95% firm deweloperskich w całym kraju, oddających inwestorom mieszkanie do usługi wykończenia pod klucz.
 • Ponadczasowość wanny, o niebo w tej kwestii przewyższającej wannę dostawioną do ściany, przejawia się w możliwości jej zaimplementowania praktycznie do każdej stylizacji wykończenia mieszkania pod klucz, w tym wnętrza łazienki, od ultra nowoczesnej (minimalistycznej czy lśniącej glamour, wysublimowanej vintage), przez klasyczną, po taką w nutą retrospekcji, tj. retro, rustykalną, a wszystko jest możliwe za sprawą mnóstwa rodzajów owej wanny oferowanej przez firmy je wytwarzające. Może mieć zarówno prostą, bezpretensjonalną formę wzorniczą, lekko designerską i ekspresyjną, pobudzającą zmysł estetyczny i też poniekąd emocjonalny, jak też wersję kameralną, także stricte o wydźwięku dekoracyjnym, tj. np. ze zdobnymi nóżkami (złoconymi, srebrzonymi, w chromie, mosiądzu), wyeksponowanym (odkrytym) systemem syfonu (w chromie albo w miedzi).
 • W nowocześniejszym wydaniu, wanna może być wyposażona w hydromasaż, z funkcją biczy wodnych (naprzemienną zmianą temperatury wytryskającej wody), tudzież jacuzzi.
 • WAŻNE UWAGI BUDOWLANE

 

 • Z uwagi na kwestię punktowego obciążania stropu wanną. Szczególnie co większej, w której zmieści się sporo litrów wody, projektowanie pokoju kąpielowego czy pomieszczenia spa na poddaszu nieużytkowym domu jednorodzinnego (konstrukcyjnie nieprzewidzianym pod umiejscowienie łazienki), gdzie strop jest konstrukcji drewnianej, wymaga od odbiorcy usługi konsultacji z wykonawcą budynku, kierownikiem budowy, projektantem wnętrz, firmą wykonawczą w specjalizacji wykończenia mieszkań pod klucz czy dostawcą projektu budowlanego.
 • Wanna, jako sprzęt luksusowy, nie wpisuje się do tanich opcji remontu łazienki. Może konkretnie podnieść budżet odbiorcy usługi w materii wykończenia i urządzenia tego wnętrza, poniekąd wizytówki mieszkania, jej cena, zależnie od modelu czy materiału, z jakiego została wykonana (np. akryl, kompozyt, konglomerat, żeliwo, szkło, nie daj ultra droga miedź) czy też rozwiązania funkcyjne (np. hydromasaż), może kosztować od 2000, i do 20000 zł, jest to osprzęt w łazience szczególny, a to w kwestii użytkowej, o ile wannę dostawianą do ściany (nawet tanią) można solidnie zabudować, tak aby siadanie na krawędzi wanny nie stanowiło problemu, nie pojawiały się żadne zgrzyty (jak ma to miejsce przy dostawianej zabudowie akrylowej) to wanna musi mieć zintegrowaną z nią zabudowę, konstrukcja musi być bardzo solidna, inwestując w tego rodzaju sprzęt, wydatkowanie pieniędzy na tanią opcję, gdzie wszystko skrzypi i trzeszczy, nie byłoby rozsądne, najlepszy produkt to jeden odlany element z twardego i sztywnego akrylu albo jeszcze trwalszego kompozytu, konglomeratu, choć ta druga wersja oby nie zaskoczyła podczas wnoszenia wanny do mieszkania odbiorcę usługi czy fachowców z firmy remontowej, taka wanna może ważyć grubo ponad 200 kg.
 • Usługi remontowe Podsumowanie

 • Wanna może też zostać obudowana ze wszystkich stron drewnem, płytkami ceramicznymi, kamieniem, jedynie jej kształt musi stanowić wtedy prostokąt, design giętych i obłych linii w tej opcji jest niedostępny, forma to prosta (kanciasta), nowoczesna i minimalistyczna. Jednocześnie dla szukających nietuzinkowych rozwiązań, rynek wyspecjalizowanych usług i produktów  daje też możliwości wykonania wanny na wymiar, ze specjalnych tworzyw, inwestycja to jednak dla osób remontującej łazienkę z nieco grubszym portfelem.